Maltepe Üniversitesi 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarında…

BASIN BÜLTENİ :  09.11.2016

TÜYAP Fuarcılık’ın Türkiye Yayıncılar Birliği ile birlikte hazırladığı 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 12-20 Kasım 2016 günleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde  düzenlenecek.

 

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın “Onur Yazarı” Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi olacak ve Maltepe Üniversitesi 35. Uluslararası Kitap Fuarında birçok etkinlikte yer alacak.

 

Kitap Fuarları Danışma Kurulu tarafından alınan kararla Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi filozof-akademisyen Prof. Dr. İoanna Kuçuradi 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlendi. Fuar süresince Kuçuradi’nin yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli paneller ve etkinlikler düzenlenecek.

 

Ana teması “Felsefe ve İnsan” olan fuarın “Onur Konuğu” Almanya’dan Wilhelm Schmid. Schmid’in katılacağı “Felsefe ve İnsanlık” başlıklı oturumun diğer   konuşmacısı  Maltepe Üniversitesinden Prof. Dr. Betül Çotuksöken; oturum başkanı da yine Maltepe Üniversitesinden Doç. Dr. Muttalip Özcan  olacak.

 

Maltepe Üniversitesinde adına özel bir kitaplık açılmış olan Prof. Dr. Nermi Uygur için, Prof. Dr. Betül Çotuksöken’in de konuşmacıları arasında yer alacağı “Nermi Uygur’un Düşün Evreni” başlıklı oturumu Yapı Kredi Yayınları düzenleyecek.  

 

Maltepe Üniversitesi fuarın son gününde “İnsan Felsefesinde Güncel Sorunlar” başlıklı bir oturum düzenliyor. Başkanlığını Maltepe Üniversitesinden Prof. Dr. Zekiye Kutlusoy’un yapacağı oturumun konuşmacıları Maltepe Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Doç. Dr. Güncel Önkal ve Doç. Dr. Ahu Tunçel. Ayrıca fuar kapsamında Maltepe Üniversitesi Yayınlarından oluşan bir stant da açılacak.