Hukuk Fakültesi Öğrencisi Seden Anlar’a En iyi Hakim Ödülü

Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Seden Anlar, Yeditepe Üniversitesinde düzenlenen, Türkiye’den 10 üniversitenin katıldığı “Justinianus Moot Courts” (Justinianus Kurgusal Dava Yarışması) yarışmasında En iyi Hakim (Best Judge) Ödülünü kazanarak Üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

Öğrencimiz, kurgusal dava yarışması bağlamında Rwanda Uluslararası Ceza Mahkemesinde hakim olarak görev almıştır ve Justinianus Moot Courts Sekreteryası tarafından mahkemede görev alan 15 hakim arasından en iyi hakim ödülüne layık görülmüştür.

Hukuk öğrencisinden Uluslararası başarı

Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Seden Anlar, bir lisans öğrencisi olarak, Uluslararası Barolar Birliği’nin yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden oluşan danışman kurulunda görev yapmaya hak kazandı.

Yedi danışma kurulu üyesi arasında tek Türk olarak yer alan Seden Anlar, farklı ülkelerde görev yapan akademisyenlerin diğer ülkelerde eğitim gören hukuk öğrencilerine danışmanlık ve yol göstericilik yaptığı ‘Mentorluk Projesi’ni koordine edecek. Anlar, bunun yanında Uluslararası Barolar Birliği’ne üye olan hukuk öğrencilerinin katıldığı araştırma projelerini denetleyip, bu öğrencilerin alanlarında deneyim kazanmalarını hedefleyen stajyerlik projeleri düzenleyecek.

Zorlu bir başvuru sürecinden geçerek danışma kurulu üyesi olmaya hak kazanan Seden Anlar, bünyesinde farklı ülkelerden 80bin hukukçuyu ve 200 baroyu barındıran Uluslararası Barolar Birliği’nde, Türkiye’yi ve Maltepe Üniversitesi’ni temsil edecek.