2018-2019 Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanına Göre (Ek Madde-1) Yatay Geçiş Başvuruları

2018-2019 güz yarıyılında Üniversitemizin önlisans ve lisans programlarına Merkezi Yerleştirme Puanına Göre (Ek Madde-1) yatay geçişle öğrenci alınacaktır.

 

Merkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Takvimi

Başvurular

: 1-15 Ağustos  2018

Başvuruların Değerlendirilmesi

: 16-28 Ağustos 2018

Sonuçların İnternette İlanı

: 29 Ağustos 2018

Kayıt Tarihleri

: 10-14 Eylül 2018

İngilizce Yeterlilik Sınavı

: 17 Eylül 2018 (Yer: Yabancı Diller Yüksekokulu- Saat: 10:00)

2018-2019 Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Başvuru Koşulları
 
 • Başvuru için; adayın, üniversite giriş yılı itibarıyla başvuru yaptığı programın taban puanını sağlaması gerekmektedir.
 • Başvurular ile ilgili şartları BURAYA tıklayarak lütfen dikkatlice okuyun. Belirtilen şartları sağlamayan adayların başvuruları iptal edilecektir.
 • Yurtdışındaki üniversitelere (ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan KKTC’deki üniversiteler hariç)
   kayıtlı olan öğrencilerin başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Yıllara göre; ÖSYS ve DGS ile öğrenci alınan programları, puan türlerini ve en küçük (taban) - en büyük (tavan) puanlarını görmek için TIKLAYINIZ.
 • Öğrenim ücretleri için TIKLAYINIZ.

TIP FAKÜLTESİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARI:

Tıp Fakültesine başvuru yapacak adayların; Online başvuru işlemini tamamladıktan sonra, Feyzullah Cd. No:39 Maltepe/İstanbul adresinde bulunan
Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Sekreterliğine elden veya posta yoluyla aşağıdaki belgeleri 15 Ağustos 2018 17:30 tarihine kadar ulaştırmaları gerekmektedir.

ONLİNE VE TIP FAKÜLTESİ BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • Başvuru Formu (İndirmek İçin TIKLAYINIZ)
 • Öğrenci Belgesi (Merkezi yerleştirme puanı (Ek Madde-1)'e  göre yalnızca bir kere geçiş yapılabileceğinden, adayın öğrenim görmekte olduğu programa
  Ek Madde-1'e göre kayıt yaptırmadığının öğrenci belgesinde belirtilmesi gerekmektedir).
 • ÖSYM Sonuç Belgesi (Yerleştirme Puanlarının da Olduğu LYS Sonuç Belgesi) (ÖSYM nin web sayfasından alınan sonuç belgelerinin altında
  Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır).
 • ÖSYS Sonuç Belgesi (Halen Kayıtlı Olduğu Üniversiteye yerleştiğini gösteren ilgili yıla ait ÖSYS Sonuç Belgesi)
  (ÖSYM nin web sayfasından alınan sonuç belgelerinin altında Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır).
 • İngilizce Hazırlık Durum Belgesi (İngilizce Tıp Fakültesine başvuran adaylardan; kayıtlı oldukları üniversitede
  İngilizce Hazırlık öğrenimi görenlerin veya muafiyet için geçerli sınav sonucuna sahip olanların belgelerini eklemeleri gerekmektedir.
  İngilizce Hazırlık sınıfı muafiyet koşullarını görmek için TIKLAYINIZ. Herhangi bir belgeye sahip olmayan adaylar, kayıt hakkı kazanmaları halinde
  İngilizce
  Yeterlilik Sınavına katılacaklardır. Bu sınavda başarısız olanlar İngilizce Hazırlık programına, başarılı olanlar ise doğrudan lisans öğrenimine başlayacaklardır.
  Türkçe Tıp Fakültesine başvuru yapan adaylar için İngilizce Hazırlık Durum Belgesi gerekmemektedir).
 • Onaylı Transkript ve Ders İçerikleri (Halen başka bir üniversitenin Tıp Fakültesine kayıtlıyken Üniversitemiz Tıp Fakültesine başvuru yapan adaylar için gerekmektedir.
  Üniversitelerin Tıp Fakültesi dışındaki fakülte/yüksekokullarına kayıtlı adaylar için bu belge gerekmemektedir).
2018-2019 Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Burs Olanakları

 

Merkezi yerleştirme puanı veya genel not ortalamasına göre Üniversitemize yatay geçiş yapma hakkı kazanan öğrencilere;

 • Halen kayıtlı oldukları üniversitelere ÖSYM tarafından %25 veya %50 burslu olarak yerleştirilenlere; Üniversitemizde aynı bölüme kayıt olma hakkı kazandığı takdirde aynı oranlarda,
  %75 veya Tam Burslu olarak yerleştirilenlere ise %50 oranında burs imkânı sağlanacaktır (Adayların burs durumları, halen kayıtlı oldukları üniversiteye kısmi veya
  tam burslu yerleştiklerinigösteren ÖSYS sonuç belgesi üzerinden kontrol edilecektir).
 • Üniversiteye kayıt yılı itibarıyla, başvuru yapılan programın %25 veya %50 burslu kontenjanına ilişkin taban puanı sağlayanlara aynı oranda burs imkânı sağlanacaktır.
  Başvuru yapılan programa ilgili yılda %25 veya %50 burslu kontenjan açılmamış ise bu programın ücretli kontenjanına birinci sırada yerleşen öğrencinin puanından
  (programın ücretli kontenjanının en büyük puanından) daha yüksek puana sahip olanlara %25 oranında burs imkânı sağlanacaktır.

 

Merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçiş başvurusu için tıklayınız