İletişim Fakültesi Öğrencileri TRT Belgesel Ödülleri Finalinde...

Türkiye'de düzenlenen en saygın belgesel film yarışmalarından biri olan TRT Belgesel Ödülleri'nin finalistleri belli olmuştur. Üniversitemizin Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nden lisans ve yüksek lisans derecelerini alan Caner Özdemir ile yine aynı bölümün lisans mezunu, yüksek lisans öğrencisi M. Candaş Orhon, iki ayrı belgesel filmle, 8. TRT Belgesel Film Festivali'nin "Öğrenci Filmleri Kategorisi'nde finale kalmayı başarmıştır.

Caner Özdemir, çevre bilincinin henüz kavram olarak bile bilinmediği yıllarda Sinop'ta yaşayan bir karakter üzerine hazırladığı "Tarzan Kemal" isimli film ile yine Caner Özdemir ve M. Candaş Orhon, birlikte hazırladıkları ve engelli bir karakterin sinema tutkusunu işledikleri "Düşlerim, Ben ve Kameram" belgeseli ile yarışmanın 14 finalisti arasında yer almaktadır.

Öğrencilik yıllarında gerçekleştirdiği filmlerle onun üzerinde ödül kazanan Caner Özdemir, geçtiğimiz günlerde "Tarzan Kemal" belgeseliyle, 27. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali'nde  "En İyi Belgesel Ödülü"nü de kazanmış bulunmaktadır.

Yarışmanın ödülleri 16 Mayıs 2016'ta düzenlenecek gala gecesinde açıklanacaktır.