SOYAÇ'ın yürütücülüğünde “Liseden Üniversiteye Gençler Birlikte” Projesi

SOYAÇ'ın yürütücülüğünde LİSEDEN ÜNİVERSİTEYE GENÇLER BİRLİKTE Projesi devam ediyor...

Üniversitemizin "Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi" (SOYAÇ) ve Maltepe Kaymakamlığı "Sosyal Yardımlaşma Vakfı"nın ortaklaşa yürüttüğü “Liseden Üniversiteye Gençler Birlikte Projesi"nin ikincisi için imzalar atıldı.

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de iş ortağı olduğu projede; akran desteği ve sanatsal atölye çalışmaları aracılığıyla, öğrencilerin okul terk oranlarını azaltmanın yanı sıra, çocuklarımızın mutlu, üretken ve yaratıcı bireyler/kişiler olabilmeleri için bilişsel, psikolojik ve sosyal gelişimlerini destekleyerek okula devamlarının sağlanması amaçlanıyor.

Bu amaca yönelik olarak okul rehberliği kapsamında, eşgüdümlü bir şekilde risk altındaki öğrencilere ve ailelerine psikososyal destek hizmetleri sunuluyor.

Projede; Üniversitemizin Psikoloji Bölümü lisans ve lisansüstü programına devam eden 53 öğrencimizle, Sosyal Hizmet Bölümüne devam eden 5 öğrencimiz görev alıyor. Ayrıca Meslek Yüksekokulu, "Bilgisayar Atölyesi" ile projeye destek veriyor.

Geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik bu projede yer alan Maltepe Kaymakamlığına,  Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğne, SOYAÇ mensuplarına, öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza verimli çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

REKTÖRLÜK